„Jūratė ir Kastytis“

2018 metų gruodžio 13 dieną Kauno Aleksandro Puškino gimnazijoje  įvyko  tarptautinis pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių kompiuterinių pateikčių konkurso pagal Jono Mačiulio - Maironio  kūrinį „Jūratė ir Kastytis“ baigiamasis renginys. Baigiamajame konkurso renginyje dalyvavo Kauno miesto, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos miestų  mokyklos pradinių klasių mokiniai.

Renginį daina pradėjo 3b klasių mokiniai. Pasveikinimo žodį tarė renginio organizatorės Tatjana Novikova ir Daiva Klusaitienė. Jos padėkojo Aleksandro Puškino  gimnazijos direktoriui Erikui Griškevičiui ir pavaduotojai Janai Čiurlienei už renginio kuravimą ir lėšų skyrimą konkurso nugalėtojų prizams. 

Renginį vedė 6 kl. mokiniai Marija Galkina ir Andrius Griškevičius. 5a klasės mokinė Viktorija Nalivaiko pristatė pateiktis apie poeto Maironio asmenybę, papasakojo apie poeto meilę gamtai, ypač jūrai. Poetas sakė, kad ilsėdamasis prie jūros iš palangiškių ir išgirdęs padavimą apie Jūratę ir Kastytį...

Svarbiausia renginio dalis buvo konkurso nugalėtojų pateikčių pristatymas. Pirmiausia savo darbus Skype programa  pristatė pradinių klasių mokiniai iš Zelenogradsko (Rusija). Renginio organizatorius džiugino, kad mokiniai nustebina vis gražesniais piešiniais,  turiningesniais rašinėliais - darbo refleksijomis, kuriose apmąsto, ką suprato, ko pasimokė skaitydami kūrinį, kaip sekėsi kūrinio siužeto ištraukas, pagrindinę kūrinio mintį atskleisti piešinio lape.  

Konkurso vertinimo komisijos nariai paskelbė nugalėtojus, įteikė diplomus, prizus ir palinkėjo, kad skaitymas, piešimas ir toliau padėtų mokytis pažinti save, lavintų mąstymą, vaizduotę, skatintų norą aktyviai dalyvauti tokio pobūdžio konkursuose.